Mentorluk

Üye olun ve Mentoring@PWN programımıza katılmaya hak kazanın. Mentorluk, gelecekteki iş liderlerini hazırlamak için etkili ve başarılı bir yol olarak kabul edilmektedir. Son üç yılda, PWN mentorluk programına katılanların% 60’ı, terfiler ve kariyer değişiklikleri de dahil olmak üzere yaşam değişikliği hedeflerine ulaşmaya devam etti. Kariyerinizi ilerletme fırsatını kaçırmayın!

Mentoring@PWN Programlarında Mentor olmakla ilgileniyorum

Mentorluk Programlarına destek sağlamak istiyorum

mentoring@pwnistanbul.net.

 

PWN Global Mentorluk Nedir?

PWN Global’in en önemli girişimlerinden biri, üyeler arasında mentorluğu teşvik etmek ve üyelerini hem kendi şirketlerinin içinde hem de dışında kıdemli mentorlar aramaya teşvik etmektir. PWN’in mentorluk programı, uluslararası etkileşim ağımızın faydalandığı,  “yıldız programlarımız”dan biridir.

 

Sizi nasıl destekliyoruz?

PWNİstanbul,  Mentoring@PWN deneyiminden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için; çok çeşitli sektör, deneyim ve donanımdaki mentor ve mentileri buluşturmak, sizin için mümkün olan en iyi eşleşmeyi sağlamak ve mentorluk döngüsü boyunca ilerlemenizi takip edip, olumlu bir deneyim yaşamanızı sağlamak amacıyla bütünsel bir programsunmaktadır.

PWN’nin uluslararası şehir ağlarındaki mentorluk programları da, PWN üyeleri için memnuniyetin en önemli unsurlarından biri olarak anketlerde yer almaktadır.

 

Nasıl fayda sağlayacaksınız?

Mentorluk; profesyonel hayatta sizden daha tecrübeli bir kişiden (mentor) kariyer hedefleri, ve profesyonel gelişim hakkında tecrübeye dayalı öneriler, taktikler alabileceğiniz bir süreçtir. Mentorunuz, önceden belirlenmiş kural ve sınırlar içerisinde ve sadece profesyonel iş hayatı  kapsamındaki sorularınızı kendi deneyimleri çerçevesinde cevaplarlar. Mentorluğun en temel unsurları, size değişik bakış açıları, öğrenimler ve alternatifler sunmak ve kendi çözümlerinizi geliştirebileceğiniz güvenli bir destek sistemi sağlamaktır.

Fakat bu sürecin Mentor için de önemli bir fayda sağladığını biliyor muydunuz? Pek çok Mentor, bu süreçte mentor  olarak katkılarının, kendi istekleri ve hedefleriyle uyumlanmalarını desteklediğini ifade etmektedir. Mentorların önemli bir çoğunluğu bu süreçte mentilerle bilgi ve tecrübelerini paylaşmanın, kişisel karar ve tercihlerinde yeniden netleşme sağladığını ifade etmektedir. Bütün bunların yanı sıra, mentorluk ilişkisinde kendilerini yansıtmaları için yaşadıkları bu deneyimin kendi kariyer yolculuklarını gözden geçirmek ve kişisel çıkarımlarda bulunmak için bir fırsat olduğunu belirtmiştir.  Mentor ve menti arasındaki bu etkileşim, her iki tarafın da güçlenmesini sağlayan ve profesyonel hayatta kadınları cesaretlendiren çok değerli bir tecrübe olarak değerlendirilmektedir.

MENTORING WOMEN BULLETIN MAY 2018