Sevgili Üyemiz, 

PWN İstanbul olarak yolumuza emin adımlarla devam ediyoruz.  300’e yakın bireysel üye ve geçen haftalarda Carlsberg’in katılmasıyla 11 kurumsal üyeye ulaştık.   

Ülke ve dünya gündeminin ağır olması bazen bizi yavaşlatsa da, “kadın” ı güçlendirerek cinsiyet dengeli iş ve sosyal yaşama ulaşmak , birlikte büyümek ve gelişmek misyonumuzu daha fazla birbirimize hatırlatmamız ve bu konuda aktif olmaya birbirimizi yüreklendirmemiz  çok değerli.  

Hepimizin umudumuzu besleyen iyi haberlere ihtiyacı var. Son dönemde birlikte  bakın neler başardık: 

9 Kasım’da 27 üst düzey erkek yöneticinin katılımıyla  erkeklerin iş ve sosyal ortamda kadını nasıl destekleyebilecekleri konusunda görüş  ürettik.  Amacımız başkalarında da ilham verecek davranış listelerini bir manifestoya çevirmek. 

Kasım başında Milano’da düzenlenen PWN Global zirvesine katıldık. Özellikle çeşitlilik ve kapsayıcılık adına şirket ve ülke örnekleri dinledik. Gördük ki, bizden daha gelişmiş ülkelerde bile kadını iş hayatında “doludizgin” ilerlemekten alıkoyan ortak  blokajlar  var. 

24 Kasım’da kurumsal üyelerimizin üst düzey yetkilileriyle görüş alışverişi yaptığımız bir toplantıdan; daha fazla iletişim, bireyleri aktif üyeliğe davet, deneyim ve bilgi paylaşımı sözüyle ayrıldık. Fırsat yarattığımızda birbirimize iyi gelecek ne çok hikayemiz var.   Amacımız ortak projelerde kurumsal üyelerimizle kaynakları  birleştirerek daha büyük etki yaratmak. Mercer ile  emek birliği yaptığımız  “Kadın iş dünyasında parladıkça” anketine 40 tane şirket katıldı. STK’ların veri toplama konusunda öncü olmaları gerektiğine inanarak yola çıkmıştık şimdi bu adımı üniversite, özel sektör ve STK birlikteliğinde sonuçları değerlendirmek,   çeşitlilik ve kapsayıcılık konusunda yol haritası oluşturmak adına ileri taşımak ana hedeflerimizden.

Çalışma grup liderleri  ve yönetim kurulu olarak yapabildiklerimizi farklı bir toplantıda değerlendirdik ,  yeni hedeflerle yola devam diyoruz.  

Aylık etkinliklerimizi biraraya gelme, öğrenme, paylaşma ve networking adına çok önemsiyoruz.  Konuşmacı bulmak davet etmek adına çok emek verilen bu etkinliklere daha fazla katılım sağlamak  için neler yapabiliriz.?  Bu sorunun cevaplarını hep birlikte üretelim. 

Zor günlerden geçtiğimiz aşikar. Ruhumuzun gelgitleri arsında dengemizden uzaklaştığımız, fırtınalara kapıldığımız çok oluyor. Bugünlerin en büyük dermanı başkalarını kendi sükunetimize davet etmek. Bir hedef amaç ugruna çalışmak  hayata katkı yapmaya  gönüllü olmak. 

Hayat amacımıza ve değerlerimize sahip çıkmanın tam zamanı. Bu doğrultuda “gönüllülük” ve birlikte gelişmek çok önemli. İşte Aralık ayının etkinlik konusunu da bu sebeple gönüllülüğe ayırdık.  Gönüllük konusunda hepimizi etkileyen ayak izleri bırakan konuşmacılarla PWN Istanbul tanımlarını yeniden keşfetmek  çok heyecanlı oldu.  

 Tüm çalışma gruplarında aktif olan üyelerimizin emeğine sağlık.  Yeni yılı bıktırmak istemeyiz ama ondan büyük umutlarımız beklentilerimiz var. Güzel günlerimiz iyi haberlerimiz bol olsun.