Değerli PWN İstanbul üyeleri,

Toplumsal cinsiyet eşitliği konusundaki çaba ve çalışmalarımızın, hız kesmeden, yeni ve başarılı işbirliklerimiz ile gelişmeye devam ettiğini sizlerle paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Reklamverenler Derneği’nin öncülüğünde oluşturulmuş ve  iletişim sektörünün diğer paydaşlarının da yer aldığı Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu (Yürütme Kurulu)’na, platformun bir sektör paydaşı olarak, PWN İstanbul da dahil olmuştur.

Bu platform, topluma doğru rol modeller sunmak amacıyla, kapsayıcı ve sektör paydaşlarının güçlü desteğinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuştur. Yürütme Kurulu’nda; RVD ve 16 kurumsal üyelerinin yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi, IAB Türkiye (Interactive Advertising Bureau), İDA (İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği), İstanbul Ticaret Üniversitesi, PWN İstanbul (Professional Women’s Network), RD (Reklamcılar Derneği), RİAK (Radyo Dinleme Hizmetleri Organizasyon Tanıtım ve Yayıncılık A.Ş.), RÖK (Reklam Özdenetim Kurulu), RV (Reklamcılık Vakfı) ve TÜAD (Türkiye Araştırmacılar Derneği) yer almaktadır.

Reklamverenler Derneği öncülüğünde oluşturulmuş Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Platformu (Yürütme Kurulu), tüm diğer paydaşları ile çok değerli bir işbirliği, düşünme ve üretme imkanı platformu oldu. Bundan sonraki süreçlerde, bu platformda yer alarak, ortak hedefler için iletişime destek olacak diğer tüm iletişim paydaşlarımıza ve PWN Istanbul üyelerine başarılar diliyorum.

Bu vesile ile bu platformda katkıda bulunma fırsatını bize sunan Değerli üyemiz, Reklamverenler Derneği Başkanı Sn. Ahmet Pura’ya ve Reklamverenler Derneği’ ne teşekkürlerimizi sunarım.  Ortak paydaş duyurumuza bu linkten ulaşabilirsiniz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Aylin Olsun

PWN Istanbul Başkanı