L Arzu Demirel


“Amacım, yaşam boyu öğrenme yolculuğunda deneyimlerimi paylaşmak ve “kendim olma” sanatında yaşama iz bırakmak”

1995 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olduktan sonra Temel Biyokimya dalında yüksek lisansını tamamlarken aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak 2000 yılına kadar akademik çalışmalarını sürdürdü. İlaç sektörüne ilk olarak 2001 yılında Tıbbi Satış Temsilcisi olarak Abbott firmasında adım attı. Aynı firmada pazarlama ve eğitim departmanında çalışmalarını sürdürdü. 13 yılık deneyiminde hem temel farma hem de spesifik farma ürünleri pazarında tecrübe edinme imkanı sağlamıştır. 

2012 Yılında Erickson Coaching College koçluk okulundan mezun oldu. PCC düzey akredite koç, Takım Koçu ve NLP Master Uygulayıcıdır.

2014 Yılında kurmuş olduğu A Eğitim Danışmanlık şirketinde Satış Teknikleri, Kilit Müşteri Yönetimi, Desing Thinking, Satış Ziyaretinde İçgörü Anlama, İletişim, Matriks Organizasyonlarda Liderlik, İnovasyon Yönetimi alanında farklı sektörlerde eğitimler, Takım Koçluğu ve Koçlar için Mentorluk çalışmaları yürütmüştür.

2018 Yılında LCW Akademi yapısında Kurumsal Koç, Takım Koçu ve Gelişim Mentoru olarak liderlerin koçluk becerilerini geliştirmelerinde rehberlik ve potansiyellerini fark ettirerek gelecek vizyonlarına kavuşmaları için dönüşümlerine destek olmuştur.

2023 Yılından itibaren, Kurumsal Koç, Takım Koçu ve Gelişim Mentoru olarak çalışmalarına freelance olarak devam etmektedir. Erickson Koçluk Okulu’nda mentor koç olarak koçluk eğitimi alan koçların mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca finansal okur yazarlık alanında da farkındalık artırmak adına Cash Flow eğitmenidir.

Bununla birlikte, iş yaşamında kadınların kariyerlerinde farkındalık ile gelişmelerine yardımcı olmak adına Professional Women Network’ İstanbul 2016 Yılından itibaren, Üye Etkileşim, İş Kadınını Güçlendirme, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık gruplarında eş lider olarak aktif rol almıştır. 2023-2025 Dönemi yürüttüğü liderlik grupları Mentorluk, Erkeğin Desteği’dir.  Bu çalışma gruplarında yürüttüğü projeler;

Yeni üye oryantasyon programları: Üyelerin PWN İstanbul içinde hızlıca uyum sağlama 

PWN İstanbul Angel Club: Yeni ve mevcut üyelerin birbirini iyi tanımalarına destek olma

Önyargısız Ideathon: Toplumsal cinsiyet eşitliğinde kadınlara yönelik önyargıların kaldırılmasına dair fikirlerin değerlendirilmesi 

Mentorluk programları: Mentor ve mentilerin ihtiyaçlarına yönelik farklı çalışmaların çeşitlendirilmesi ve uygulanması

PWNTV: Üyelerin daha geniş kitlelere bilgi paylaşımın artırılması

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık: Şirketlerde çeşitlilik ve kapsayıcılık alanında farkındalık atölye çalışması oluşturulması

PWN Eğitim: “İşimin Patronuyum” girişimcilik eğitimleri ve iş yaşamında kadını güçlendirilmesine yönelik eğitimlerin programlanması

Engaging Men: C-Level yöneticilerin iş yaşamında kadınların güçlendirilmesinde katkı sağlanması

Nisan 2021 tarihi itibari ile PWN İstanbul yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.