Aylin Satun Olsun

PWN ISTANBUL YÖNETİM KURULU BAŞKANI


Aylin Olsun, Profesyonel İş Kadınları Derneği İstanbul Kurucu üyesi ve Yönetim kurulu Başkanıdır. Kuruluşunda itibaren Genel Sekreter, Çalışma Gruplarından Sorumlu Koordinatör ve Yönetim Kurulunda Kadın gruplarının liderliğini ve geçmiş dönem Yönetim kurulu başkanlığını  üstlenmiştir.   

İnsan Kaynakları ve Yönetim alanında, Otomotiv, Enerji, Elektrik, Demir Çelik ve Tekstil sektörlerinde, Erdemir Grup, Schneider Elektrik, Pirelli Lastik ve Pirelli Kablo gibi bilinen çok uluslu yabancı ve Türk şirketlerinde 20 yılı aşan iş tecrübesi bulunmaktadır. Kariyerinin ilk yıllarında çalışmaya başladığı Pirelli’de 12 yıl boyunca çalıştı. Pirelli Lastik, Pirelli Kablo ve Çelikord şirketinde Grup İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. 2008-2014 yılları arasında, Schneider Elektrik İnsan Kaynakları ve İç İletişim’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak, Türkiye ve Türki Cumhuriyetlerden (Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan, Özbekistan) sorumlu oldu. Kurumsal iş hayatında en son Erdemir Grup’ta İnsan Kaynakları Koordinatörü (CHRO) olarak, Grup yapısının oluşmasında etkin rol almıştır. Kurucu ortağı olduğu ASO Company şirketinde, kurumlara değişim, yapılanma, liderlik ve çeşitlilik yönetimi konusunda danışmanlık ,aynı zamanda EBRD için Çeşitlilik &kapsayıcılık uzmanı olarak çalışmıştır. Halen Fark holding CHRO ‘su olarak görevine devam etmektedir.  

Aylin Olsun, Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur. Ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Evlidir ve 16 yaşında bir oğlu bulunmaktadır. www.aylinsatunolsun.com kişisel blog sitesinde yazıları yayınlanmaktadır. Pandemide Liderlik isimli  bir kitabı vardır. 

Ayrıca Propeller Klüp, PERYÖN, ICF, Türkiye Bilim Merkezleri Vakfı üyelikleri devam etmektedir.