Ebru Özen

Program Designer & Change Facilitator


Kurumsal Değişim Danışmanı ve HumanWorks’ün kurucusu olan Özen, Üsküdar Amerikan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunudur.

1993 yılında Management Trainee olarak katıldığı Garanti Bankası’nda uluslararası finansman projelerini yönetti; yurtdışı iştiraklerin yapılandırılması, uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesi, yabancı yatırımcı portföyünün yönetimi ve proje finansmanı konularını içeren çok sayıda projede aktif görev aldı. İş süreçlerinin yeniden yapılandırılması (BPR) projesinde, organizasyonel tasarım ekibinde çalıştı. Doğuş Grubu’nun İK Yönetim Şirketi Humanitas’ta Organizasyonel Gelişim Müdürlüğü yaptı, farklı sektörlerde pek çok İK Yönetim Sistemleri projesi yürüttü.

2003 yılında, değişim ve gelişim programları tasarım merkezi HumanWorks’ü kurdu. HumanWorks, kurumlara stratejik yönetim desteği veren bir gelişim merkezi; Proje ve Değişim Yönetimi, Davranış Analitiği Temelli İK Yönetim Modelleri ve Takım Mühendisliği uzmanlık alanları.

Özen, aynı zamanda sosyal girişim projelerine danışmanlık ve proje yönetim desteği sağloyor ve gönüllü organizasyonlarda toplumsal farkındalığın artırılması için projeler geliştiriyor.

Profesyonel İş Kadınları Derneği’nde Mentoring ve Teknoloji ‘den sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve Sayman olarak görev alıyor.