Figen Anladı Çınarlı


Figen Anladı Çınarlı, Profesyonel İş Kadınları Derneğinde 2016 Eylül ayından beri aktif rol almaktadır. Kadınların gücüne inanarak birbirlerine verdikleri yeni bakış açıları ve farkındalıklar ile iletişimde olduğu kadınlarla birlikte 2018 Mart ayından itibaren Erkeğin Desteği Grubunun liderliğini yürütmektedir. 3 senedir yürüttüğü liderlik kapsamında birçok farklı CEO’lar ile tanışarak Eşitlik Elçileri olmalarına katkı sağlamış. Kurum kültürleri bünyesinde kadınların işe alım süreçlerinden terfi süreçlerine kadar birçok alanda farkındalık sağlamayı amaçlamıştır. 2021 Nisan ayından itibaren de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. 

Bilkent Üniversitesi, Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden 2001 yılında mezun olduktan sonra Ankara Şehir Kulübü’nde Yiyecek İçecek Müdür Yardımcısı olarak mesleğine başladı. Turizm ile ilgili çeşitli otellerde Yiyecek İçecek alanında görev aldıktan sonra Royal Caribbean Cruise gemilerinde çalışmak üzere 2 sene Amerika Birleşik Devleti Florida eyaletinde yaşamıştır. 2 sene sonra İstanbul’a dönmeye karar vermiş. Mustafa Eresin ile tanışarak yeni yapılanma sürecinde kendisine destek vererek Meslek Lisesinde eğitmen olarak görev almıştır. Sonrasında Protel’de Eğitim Departmanında görev alarak hem kişisel gelişim eğitimlerinin verilmesinden hem de müşteri memnuniyeti analizinden sorumlu olmuştur. Sonrasında Simit Sarayı’nda İK Müdür Yardımcılığı görevini üstlenerek şirketin tüm İK Süreçlerinden sorumlu olmuştur. Simit Akademi’nin kurulmasında büyük rol almıştır. 2016 yılına kadar çeşitli sektörlerde hizmet veren firmalar bünyesinde İnsan Kaynakları Departmanında yönetici pozisyonunda görev aldıktan sonra, danışmanlık tarafına yönelmiştir. Secretcv’nin danışmanlık şirketi olan CVPLUS bünyesinde 4 sene İş Geliştirme Direktörlüğü pozisyonunda görev aldıktan sonra şu anda HEALTH FIT markası altında Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli İş Geliştirme Direktörü olarak görev almaktadır. 

Figen Anladı Çınarlı aynı zamanda AİP Derneğine İyilik Elçisi olarak gönüllü destek vermektedir. Evli olup 14 ve 7 yaşında 2 oğlu vardır.