Hande Yurtsever


Hande Yurtsever, Finans ve İdari İşler Direktörü olarak AmCham Türkiye’ye Nisan 2023’te katıldı. 17 yılı aşkın süredir iş örgütlerinde profesyonel çalışma hayatına devam ediyor. Uluslararası İlişkiler lisans eğitiminin ardından Türk Dış Ticaret Vakfı’nda iş hayatına başladı.

YASED’in Uluslararası Yatırımcılar Derneği bünyesinde 9 yıl farklı görevlerde bulundu. Finans yönetimi, insan kaynakları, etkinlik organizasyonu, üye ilişkileri konularında deneyim sahibidir.

Bilgi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Kurumsal İletişim yüksek lisansını tamamladıktan sonra Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği’nde (m-TOD ) Finans ve İletişim Koordinatörü olarak görev aldı.

İş hayatına paralel olarak Alpindak Doğa Sporları Kulübü, Açık Açık Derneği, KODA, TOG ve benzeri sivil toplum örgütlerinde, üye, kurucu üye, denetim kurulu üyesi ve yönetim kurulu üyesi olarak farklı pozisyonlarda gönüllü roller üstlendi. Sivil toplum profesyoneli olarak, birçok sivil toplum kuruluşunun kurumsal kapasitesini geliştirmek için olarak çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Aynı zamanda bir Farkındalık / Mindfulness Eğitmeni (Eline Snel metoduyla ) ve Mutluluk Koçu (Berkeley Well-Being Institute California)dur. Profesyonel İş Kadınları Derneği ( PWN İstanbul ) Yönetim Kurulu üyesi ve PWN Angle Circle Network Projesi’nin gönüllü lideridir. Aktif olarak gönüllülük çalışmalarını sürdürmektedir.