Bu dünyada ilerleyen kişiler, kolları sıvayıp istedikleri ortamı arayan, bulamayınca da yaratan kişilerdir.(Bernard Shaw)

Kadınların güçlendirilmesi, teknolojide kadın, kız varlığının, katılımın arttırılması ile ilgili düşüncelerim, çalışmalarım var. Bu konularda topluma fayda sağlamak isterken, yolum PWN (Profesyonel İş Kadınları Ağı) kesişti. 🌟

PWN İstanbul, kadınların iş hayatında sürdürülebilir bir şekilde var olmaları ve yükselmelerini destekleyen gönüllü bir kuruluş ve küresel 🌍 bir ağ’ın parçası. PWN’de Teknoloji ve Girişimcilik çalışma gruplarının eş başkanlığını yapıyorum. Bu ağın bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyum.

PWN İstanbul gönüllüsü olmak için 6 güçlü neden?

 

Sizlerde aramıza katılmak 🤗 ister misiniz? Katılmak için tıklayınız.

Gelelim dijitalleşme maceramıza 🎢 ihtiyaç neydi?

Üyelik talepleri👩🏻‍💼 , ödemeler 💵 manuel alınıyor, duyurular 📩 manuel yapılıyordu. Çalışma grupları ve yapılan aktivitelerin arşivi merkezi görüntülenemiyordu. Mail gönderi, web sitesi trafik analizleri yapılamıyordu.

🎯 Üyelerin kendi işlerini büyütmek için iş ilişkisi ağı geliştirme ihtiyaçları vardı.

Piyasada faydalanabileceğimiz, farklı özelliklere de sahip en iyi araçları (RakletCircleFonZipMighty NetworksDiscordSlack), ihtiyacı karşılama, maliyet, bakım&destek, kullanım kolaylığı, çoklu dil desteği başlıkları altında inceledim ve en uygun çözüm olarak Raklet’i önerdim ve PWN Yönetim kurulu da onaylayınca devreye aldım.

Derneğin dijital transformasyonundaki adımlar,

1️⃣ Topluluk, dernek, vakıf ve STK’lar için üye, aidat ve bağış yönetimi platformu SaaS olarak sağlayan Raklet’i devreye aldım.

Raklet, üyelik yönetimi (KVKK uyumlu olacak şekilde), haber bültenleri ve dijital araçlar aracılığıyla kitlemizi oluşturup, büyütmemizi ve onlardan ödeme almamıza fırsat yaratarak, üyelerin kendi işlerini büyüterek iş ilişkisi ağı geliştirmesine de olanak sağlıyor. Tahsilat içinde iyzico alt yapısı kullanılıyor.

2️⃣ TechSoup Türkiye Bağış ProgramıSivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM) TechSoup ile ortaklığı kapsamında hayata geçirilen programa kayıt ile birçok araca indirimli sahip olma hakkı kazandık

3️⃣ Microsoft for nonprofit üyeliğimizin onaylanması ile Microsoft çözümlerinde ciddi indirimler elde ettik.

4️⃣ Google for nonprofit

  • Sivil Toplum Kuruluşları için Google Workspace 1 kullanıcı ücretsiz ve ek kullanıcılar için ciddi indirim
  • Google Ad Grants (Ayda yaklaşık $10,000 USD tutara karşılık gelen anahtar kelimeleri hedefleyen kampanyalar imkanı)
  • Google Analytics
  • YouTube Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş Programı
  • Google Haritalar Platformu kredileri

5️⃣ Canva Premium aboneliği (sosyal medya grafikleri, sunumları, posterleri ve diğer görsel içerikleri oluşturmasına olanak tanıyan bir grafik tasarım platformu)

Sivil toplum kuruluşlarını destekleyen şirketleri tebrik ediyorum. Destekleri bulunmayan teknoloji şirketlerini de desteklemeye davet ediyorum. 😉

Ez cümle bize katılın 🤗 ve profesyonel gelişiminiz için yapabileceklerinizi keşfedin. Aramıza katılmak için tıklayınız.

‘’Değişmenin en hızlı yolu, olmak istediğiniz kişi olan insanlarla takılmaktır.’’ Reid Hoffman

 

Seda Kaşhan

https://www.linkedin.com/in/sedakoprulukashan/ 

https://digitalgarden101.com/

Girişimcilik, Teknoloji Eş Başkanı