Kasım ayı etkinliğimizde, PWN Engaging Men Çalışma Grubu’nun erkek katılımcılarla Ekim ayında gerçekleştirdiği çalıştayın somut çıktılarını paylaştık. Dr. Yankı Yazgan ile BP Kurumsal İletişim ve Dış İlişkiler Direktörü Murat LeCompte’nin konuyla ilgili yorumlarını alarak, katılımcılarımızla konuyu irdeledik. Üyelerimiz bu etkinliğimize, çalıştıkları kurumlarda faydalanacaklarını ve katkıda bulunacaklarını düşündükleri birer erkek iş arkadaşını veya erkek yöneticisini davet ederek, programı zenginleştirdiler.

Yankı Yazgan 

Çocuk/genç ve erişkin psikiyatrisi alanında serbest uzman hekim olarak çalışmaktadır.  Akademik kariyerini 1995’ten bu yana Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Profesör ve Yale Child Study Center’da öğretim görevlisi olarak sürdürmüştür. Psikiyatri/nörogelişimsel bozukluklar, moleküler genetik, kognitif nörobilim ve insan gelişimi alanında çok sayıda bilimsel araştırma ve yayın yapmıştır. İnsanın büyüme sürecini ve beyin gelişimini herkesin anlaması ve hayatına uygulaması amacıyla anne-babalık ve çalışma hayatı hakkında yazıp çizmektedir. (www.yankiyazgan.com)

Murat LeCompte

Enerji ve Teknoloji endüstrilerinde 25 yılı aşkın tecrübesi olan  Murat LeCompte, 1964 yılında İstanbul’da doğdu. Çocukluk yıllarını hem Türkiye, hem ABD’de geçiren LeCompte, T.E.D. Ankara Koleji’nde lise eğitimini tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi’nden Turizm İşletmeciliği ve University of Houston’dan İşletme derecesi ile mezun oldu. Bilişim Teknolojileri dünyasında 16 yıl çalışan LeCompte, hem A.B.D., hem de Türkiye’de profesyonel hizmetler, müşteri desteği, satış, danışmanlık ve ürün geliştirme alanlarında yöneticilik yapmış ve başarılı projelere imza atmıştır. Bilişim sektöründe en son Intel Corporation’da görev yapan LeCompte, Stratejik İlişkiler ve İş  Geliştirme Müdürlüğü, Ülke Eğitim Projeleri Direktörlüğü, Devlet İlişkileri Müdürlüğü gibi pozisyonlarda bulunmuştur.

10 yıl önce Enerji sektörüne geçen LeCompte, BP Türkiye’de Kurumsal İletişim Direktörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevinde LeCompte ve ekibi, BP’nin Türkiye’deki kamu ilişkileri, medya ilişkileri, sosyal sorumluluk projeleri, kurum içi iletişim ve kriz yönetimi gibi farklı stratejilerinden sorumludur.