PWN İstanbul, gelecek nesil profesyonel iş kadınları olacak üniversiteli gençlere destek olmak amacıyla “İlk İzlenim Projesi”nin ilk ayağını 27 Kasım’ da Marmara Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

“İlk İzlenim” projesi lojistik sponsoru UPS Türkiye’nin desteği ile 2 ay içerisinde kurumsal üye şirketlerde çalışan profesyonel iş kadınları ve bireysel üyeler tarafından bağışlanan giysiler, PWN Gönüllüsü Ebru Çetin’in liderliğinde, PWN gönüllülerinin çabalarıyla konferans salonunda, mağaza düzeni oluşturularak üniversitelilerin beğenilerine sunuldu.

Projenin Lojistik Sponsoru UPS Türkiye, Levent ve Güneşli şubelerinin kapılarını açarak temin edilen bu parçaları muhafaza etti. İş hayatının yoğunluğu nedeniyle şubelere yetişemeyen destekçiler için UPS Türkiye, kurumlardan ücretsiz toplu alımlar gerçekleştirdi. Şehir dışından gönderim yapmak isteyen destekçiler için ise aktarma merkezlerinin kapılarını sonuna kadar açan UPS Türkiye, büyük bir lojistik destek sağladı.

Marmara Üniversitesi’nde 300’ü aşkın öğrencinin bir araya geldiği ve kurumsal yaşama uygun kıyafetler elde etmelerini sağlayacak ‘Giyim-Kuşam Market’ in yanı sıra, öğrenciler o gün Mülakat Teknikleri ve Kurumsal Yaşamda İmaj Yönetimi’nin incelikleri hakkında pratik bilgi edinme fırsatı buldular.

PWN Yönetim Kurulu Başkanı Demet Çaldağ  açılış konuşmasında, iş hayatında kadınların daha etkin rol alması gerektiğini,  PWN İstanbul olarak bu konuda da kadınlara destek olmak için yürüttükleri modern çalışma yöntemleri, mentoring ve networking gibi faaliyetlere değindi.

İlk İzlenim projesinin tanıtımını yapan Proje Lideri Yıldız Bozkurt; genç kadınlar için iş dünyasına adım atarken dış görünüm veya CV hazırlamanın yanında, aktif olarak bu tür dernekler ve sosyal platformlar içinde bulunarak yaratılan networkün kariyer üzerine olan etkisinden bahsetti.

PWN İstanbul Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Sibel Yücesan; profesyonel hayatta etki yaratmak üzerine deneyimlerini paylaşırken, etki bırakmak ve imaj üzerine önemli önerilerde bulundu.

British American Tobacco Türkiye İşe Alım ve Gelişim Müdürü Güliz Dalaman ise, iş görüşmelerinde genç kadınların görünümleri, sergiledikleri tavır, vücut dilleri, işe duydukları isteğin önemine vurgu yaptı.