PWN İstanbul Erkeklerin Desteği Çalışma Grubu, Dengeli Liderlik Çalıştayı düzenledi.!

Üst Düzey Yöneticiler Dengeli Liderliği Tartışıyor…

PWN İstanbul Erkeklerin Desteği Çalışma Grubu, 9 Kasım 2016 tarihinde, üst düzey yöneticilerin katılımıyla, dengeli liderlik, toplumsal cinsiyet eşitliği, iş hayatında kadınlı erkekli birlikte büyüme ve gelişme gündemini desteklemek üzere, ikinci çalıştayını düzenledi.

Çalıştayın amacı, iş hayatında bu gündemi desteklemenin günlük davranışlar seviyesinde ne olabileceğini tanımlamak, bu konuda erkek profesyonellerin görüşünü almak ve bir referans oluşturabilmekti.

PWN İstanbul Başkanı’mız Sibel Yücesan’ın hoşgeldiniz konuşmasıyla başlayan ve PWN İstanbul Erkeklerin Desteği Çalışma Grubu Lideri Funda Sezgin’in açılış konuşmasıyla devam eden çalıştayı, PWN İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi ve Erkeklerin Desteği Çalışma Grubu Üyesi, Zeynep Kurmuş yönetti. Çalışma Grubu üyelerinden Behiye Arsan, Müge Tuna, Bilge Tuncay, Aslı Özkara ve, PWN İstanbul’dan Nilgün Yenice, Tugce Eda Sarigul ve Funda Etan çalıştaya katıldılar.

Uluslararası ve yerli firmalardan CEO, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı ve Kurumsal Direktör görevlerinde bulunan, otuza yakın üst düzey yönetici, küçük gruplar halinde, cinsiyet eşitliği üzerine, akıllarına gelen ilk düşüncelerini paylaştılar. Türkiye genelinde ve kendi firmalarında, bu konudaki farkındalık seviyesini, küçük bir anket uygulamasıyla değerlendirmeleri istendiğinde, firmalardaki farkındalığın Türkiye genelinden daha yüksek olduğunu gördük. İş yaşamında ve sosyal yaşantıdaki engelleri tartışarak, gündemi irdeleyen üst düzey yöneticilerin konuyu sahiplenmeleri ve ileride bu alanda yapacağımız çalışmalara katılım konusunda isteklilikleri hepimizi cesaretlendirdi.

Benzeri bir çalıştayı, orta ve üst düzey yöneticilerin katılımı ile geçen yıl gerçekleştirmiş ve aynı konular üzerinde, bu yönetici grubunun görüşleriyle beraber, neler yapılabileceğine yönelik önerilerini almıştık.

Bundan sonraki yol haritamızda, geçen yıl olduğu gibi, ikinci çalıştayın da raporunu yayınlayacağız. Her iki çalıştayın sonuçlarını ve önerilerini derleyip dengeli liderlik konusunda organizasyonlarını daha ileri taşımak ve bu önerileri uygulamaya koymak isteyen firmalarla, ortak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Çalıştay formatı, PWN Global için de bir heyecan kaynağı oldu. Bu alandaki çalışmalarımız, PWN Global tarafından da yakından izleniyor ve PWN Global’in diğer şehirlerinde uygulanabilecek en iyi örnekler (best practice) arasında değerlendiriliyor.

Çalıştayın gerçekleşmesine katkıda bulanan, Behiye Arsan, Müge Aypar, Demet Çaldağ, Selen Demir, Nüket Germinli, Özlem Gürlerler, Olga Gürskaya, Özge Kanat, Zeynep Kurmus, Rengin Onay, Aylin Satun Olsun, Aslı Özkara, Funda Sezgin, Müge Tuna, Bilge Tuncay, Alpan Yarar, Nilgün Yenice, Bilge Tuncay, Sibel Yücesan ve Tugce Eda Sarigul’e çok teşekkür ederiz.

PWN İstanbul, Erkeklerin Desteği Çalışma Grubu’yla, kadın çalışmaları yapan diğer kuruluşlara bakıldığında, erkeklerin katılımını aktif olarak destekleyen bir kuruluş olarak ayrılıyor. 2017’de de bu vizyonunu sürdürmeye devam edeceğiz.