Hilton Hotel – Harbiye’de 25 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirdiğimiz “Mutlu ve Doyumlu Bir Hayat İstiyorum” başlıklı toplantımızda Sevgili Demet Uyar, Pozitif Psikoloji konusunda ve Sevgili Dr. Eda Uslu, Mindfulness konusunda bizlerleydi.

Toplantımıza başlamadan önce PWN üyelerinin birbirlerini daha iyi tanımaları için 10 dakikalık bir Networking etkinliği yaptık. 75 kişinin katıldığı bu toplantımızda güzel bir sinerji yakaladık. Networking etkinliklerimizi her toplantıda daha farklı şekillerde sizlere sunacağız.

Konuşmacılarımızdan Demet ?Hanım, Pozitif Psikoloji ile Klasik Psikoloji arasındaki farklılığı anlatmakla başladı. İnsanlık tarihimiz boyunca geçirdiğimiz tüm dönemlerde daima amacımız hayatta kalmak?..?.

Bu nedenle beyin yapımızın negatife daha bağımlı olduğunu, 1 negatif düşünceyi 3 pozitif düşüncenin temizleyebileceğinden bahsetti.

Kendimize soracağımız Pozitif Soruları uygulamalı olarak bize yaptıran Sevgili Eda Uslu’nun sunumundan bir? slay?tı sizlere, bültenimiz vasıtası ile iletiyoruz. Dönem dönem bu soruları kendimize sormayı unutmayalım…

Sevgili Dr. Eda Uslu ise, ?f?arkındalığımızın çok çabuk dağıldığını, çok çabuk kaydığını bunu odaklanma ile çözebileceğimizi anlattı. Her odağımız kaçtığında, sakinlik ve dinginlikle tekrar odaklanmamız gerektiğini ?söyleyip bunun için de odaklı meditasyonu önerdi ve yine toplantımızda uygulamalı olarak yaptırdı.

Konuşmacılarımızın anlattıkları ile hayatlarımızı bir kez daha gözden geçirdik ve belki de bazılarımız harekete geçti bile…

Bu farkındalık içeren konuşmalar için Sevgili Demet Uyar ve Sevgili Eda Uslu’ya, katılan tüm PWN üyelerimize teşekkürler.