Livio MANZİNİ Eşitlik Elçisi Liderler Hareketinde!

Bell Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, İtalyan Sanayi ve Ticaret Odası Derneği Başkanı Livio MANZİNİ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Cinsiyet eşitliği konusu zaten günlük, profesyonel hayatımda uyguladığım bir konudur. Yanımda çalışan kadınlar genelde en başarılı yöneticilerim arasında bulunmuşlardır. Bu bakımdan yetkinliklerden faydalanmamak hem insani olarak hem de yönetici olarak yanlış olur. Cinsiyet eşitliğini desteklemenin tam anlamıyla iş gücünden faydalanmak için önemli olduğunu düşünüyorum. Bütün şirketlerde yöneticilerin kariyerlerine baktığımız zaman en doğru yere en doğru kişinin gelmesi gerekiyor. Bu yerleştirme cinsiyetle alakalı olmamalı. Bunun faydalarını iş hayatım boyunca gördüm ve destekçisi olmaya devam edeceğim” dedi.

PWN İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız BOZKURT ÖZCAN, Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Sevda SOLAK, Yönetim Kurulu Üyesi Arzu DEMİREL, Engaging Man Çalışma Grubu Lideri Tuba TURAN SOMER ve Engaging Man Çalışma Grubu Gönüllüsü Asiye YILDIRIM’ın katıldığı imza töreni, 9 Ocak’ta Bell Holding Genel Merkezi’nde gerçekleşti.

‘Eşitlik Elçisi CEO’lar/Liderler Hareketi’ nedir?

‘Eşitlik Elçisi CEO’lar/Liderler Hareketi’ PWN İstanbul tarafından yürütülen, cinsiyet dengeli bir iş ve toplumsal hayatın oluşmasına destek olmak amacıyla, Türkiye’de faaliyet gösteren yerli ve yabancı kurumların üst düzey yöneticilerinin de katılımıyla oluşturulmuş bir inisiyatiftir.

Eşitlik Elçisi CEO’lar/Liderler Hareketi ile iş dünyasındaki karar vericilerin, ‘İş Yaşamında Cinsiyet Eşitliği’ne bakışının değiştirilmesi hedeflenmiştir. Bu hareketi destekleyen her bir CEO’nun/Liderin bir eşitlik elçisi olarak, kendi kurumunda eşitlikçi bir kültürün inşa edilmesi için gereken destek ve kararlılığı göstermesi, somut aksiyonlarla bu değişime katkı sağlaması beklenmektedir.