Global bir ağın parçası olan Profesyonel İş Kadınları Derneği, çoğunluğu Avrupa ülkeleri olmak üzere çeşitli ülkelerde faaliyet gösteren diğer City Networkler ile beraber bu yıl 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü çok anlamlı bir yerde karşılamak üzere muhteşem bir Summit düzenledi.

Bu yer Strasbourg’daki Avrupa Parlamento’suydu.

Avrupa Parlamento’sunda bulunmak, o havayı solumak bile bizim için büyük bir ayrıcalıktı. Bizler de aynı Parlamento üyeleri gibi dünyanın her yerinden gelmiş, kadının iş hayatında sürdürülebilir bir şekilde var olmasını sağlamaya çalışan mucize kadınlardık. Böyle bir topluluğun parçası olmaktan gurur duyuyoruz.

Bizler birbirimize başka dünyaların kapılarını açtık, konuşmalar yaptık, söyleştik ve kadınları daha ileriye nasıl taşırız sorusunu, farklı kültürler ve ülkeler gözüyle tartıştık. Birbirinden kıymetli konuşmacıları dinledik.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı @christinelagarde Christine Lagarde’nin konuşması çok etkileyiciydi. Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola @roberta.metsola ve Deputy’si Fabienne Keller’in @fabienne_keller konuşmaları da çok ilham vericiydi. Bunun dışındaki tüm konuşmacılar ve yaptığımız working sessionlar inanılmaz heyecan verici ve öğreticiydi.

Bu şahane etkinliği hazırlayan tüm ekibe çok ama çok teşekkür ederiz!