Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve @pwnistanbul ile iş birliği, UN SDSN ve Awen for Us desteği ile hayata geçirdiğimiz “Sağlığa Yön Veren Kadın Liderler” Gelişim Programı’nın 3’ncü dönemi 21 Ekim 2023 tarihinde başladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kuzey Kampüs’de gerçekleşen ve moderatörlüğünü @awen_for_us Kurucusu @dr.aylinlole ‘nin yaptığı program açılışında; BÜYEM ve UN SDSN Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Dr. @tameratabarut, PWN İstanbul Başkanı @yildizbozkurt1, PWN İstanbul Eşbaşkanı @sevda_solak Projenin Sektör Danışma Kurulu’nu oluşturan ve programın hazırlanmasında destek veren PWN Danışma Kurulu Üyesi @guldem_berkman, PWN Yönetim Kurulu Üyesi @berilkoparal ve Programın Sektör Danışma Kurulu Üyesi @gozde.gulluoglu birer konuşma yaptılar. Açılış konuşmalarından sonra programın ilk dersi Tülay Perazzini’nin “Çağımızda Etkili Liderlik İletişimi” eğitimi ile devam etti.

Yüz yüze eğitim ile başlayan program, hibrit olarak 2 Mart’ 2023 tarihine kadar devam edecek.
Program ile sağlık sektöründeki kadınların kariyer gelişimi desteklenirken, kişisel ağlarını genişletmelerine de katkı sağlanarak, potansiyel kadın lider sayısının artırılması hedeflenecektir.