2020’ye girerken PWN İstanbul bülteninde sizleri sevgiyle selamlamak isterim. Bahar bülteninin ardından, yaz döneminde etkinliklerimize ara versek de hem Yönetim Kurulu, hem de çalışma grupları çalışmalarına devam etti.

PPG Boya, Bahçeşehir Okulları ve AvivaSA yeni kurumsal üyelerimiz olarak aramıza katıldılar. PWN ile birlikte yürümeyi tercih eden kurumsal üyelerimizin sayısı ve işbirliği isteği artmaya devam ediyor. Farklı sektör ve mesleklerden bireysel üyelerimizin de üyemiz olması ile kadınlı erkekli farklılıklarımızla iyi hissettiğimiz, kapsayıcı ve geliştirici bir platform olmaya çalışıyoruz.

Yaz dönemi başında PWN Global yönetiminde genel kurul sonrası değişim yaşandı ve Amsterdam ile Dublin başkanları federasyonda yeni eş başkan olarak görevi devraldı. PWN Global tarafından bu yıl ilk defa Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülleri verildi. Federasyon düzeyinde yönetilen “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” ödül töreninin ilki  Dublin’de, Başkanlar Yıllık Toplantısı öncesinde yapıldı. PWN ağındaki tüm şehirlerde üye olan ya da olmayan adayları kapsayan seçimler global bir jüri tarafından değerlendirildi. Önümüzdeki yıl, 12 Kasım 2020’de ödül töreni ve başkanlar toplantısı yine Dublin’de gerçekleşecek.

PWN İstanbul olarak bir yandan bireysel üyelerimizle etkileşimi artırıp onları gönüllülük ağımıza dahil etmeye çalışırken, diğer yandan da kurumlarımızla ortak projelerimize devam ediyoruz. Bültenimizde detaylarını okuyabileceğiniz Mercer ile “Kadınlar İş Dünyasında Parladıkça – When Women Thrive, Businesses Thrive” araştırmasının ikincisini bu sene tekrarlıyoruz. RVD’nin paydaşı olduğumuz Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kurulu (RTCEK) tarafından yapılan çalışmaları geçtiğimiz yıl boyunca yapılan çalışmalarla, reklamlardaki toplumsal cinsiyet önyargılarının değişimine yönelik sonuçlarını da yine bültenimizde bulabilirsiniz.

Son olarak size bir haberim var. 2018 – 2020 Yönetim Kurulu’nun görev süresi Mart 2020 yılında sona eriyor. Mart ayında genel kurul ile mevcut yönetim kurulumuzun görevi tamamlanacak. Bu dönemde görev alan, sorumluluk paylaşan tüm gönüllülerimize kucak dolusu teşekkürlerimi sunmak isterim.

Hepinizin yeni yılını kutlar, 2020’nin toplumsal cinsiyet eşitliğinin daha da güçlendiği bir yıl olması dilerim.

Sevgilerimle,

Aylin Olsun

PWN İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı