Sevda Solak


TimePR Kurucusu ve Ajans Başkanı

TimePR Kurucusu ve Ajans Başkanı olan Sevda Solak, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler sektöründe İletişim Danışmanı olarak görev alıyor.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde tamamlayan Solak, daha sonra İngiltere Hertfordshire’da Oakland College’e devam etti ve burada pazarlama üzerine eğitim aldı. İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) yüksek lisans programını tamamlayan Solak, 2021 yılı itibarıyla Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi alanında yeni bir yüksek lisans programına başladı. Mesleki kariyerinin başında The International Communications Consultancy Organisation’ın (ICCO) İletişim Danışmanlığı eğitim programlarını tamamlayan Solak, yirmi yılı aşkın süredir ulusal ve uluslararası kurumlara iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler hizmeti sunuyor.

İlk girişimcilik deneyimini 2004-2007 arasında halen sektörde faaliyet gösteren bir halkla ilişkiler ajansının kurulması ve büyümesi sürecinde elde eden Solak, daha sonra 2007’de TimePR’ı kurdu. Solak, meslek hayatı süresince pek çok markanın da büyüme hikayesinin parçası oldu. Markaların hedef kitleleri ve paydaşları tarafından doğru algılanmasına, itibarlarının geliştirilmesine, tüketici ve çalışan markasının yaratılmasına, iletişiminin güçlendirilmesine, ürün ve hizmetlerinin tanınmasına katkı sundu.

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) Yönetim Kurulu Üyesi, Professional Women’s Network (PWN İstanbul) Yönetim Kurulu Eş-Başkanı, Moda Soroptimist Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve UN Global Compact Türkiye -Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Çalışma Grubu Üyesi olan Solak; stratejik halkla ilişkiler ve iletişim yönetimi, itibar ve algı yönetimi, protokol iletişimi, kriz iletişimi, pazarlama iletişimi, satınalma – birleşme ve halka arz iletişimi, medya iletişimi, kurumsal sosyal sorumluluk yönetimi/iletişimi konularında stratejist ve uygulayıcı olarak görev yapıyor, söyleşilere katılıyor. ICF onaylı İngiliz The Forton Group Liderlik Koçu unvanına sahip olan Solak; koçluk destekli lider iletişimi ve çalışan iletişimi konularında da çalışmalar yapıyor.

Linkedin: @sevdasolak
E-mail: sevdas@timepr.com
Web: www.timepr.com