Yıldız Bozkurt


Boğaziçi Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden şeref derecesiyle mezun olan Yıldız Bozkurt Özcan, iş hayatına ilk olarak Akbank’ta başlamış, kariyerine devam ederken aynı zamanda Marmara Üniversitesi’nde Bankacılık Master Programını tamamlamıştır. 

Daha sonra Abn-Amro’da Kurumsal Bankacılık’ta profesyonel çalışma hayatına devam ederlen, İngiliz Hükümetinin verdiği yüksek lisans burs programına başvurmuş, bu bursu kazanınca da iş hayatını bırakarak akademik kariyerine devam etmiş, İngiltere’ye gidip Southampton University’de International Banking and Finance alanında master yapmıştır. Master programını tamamladıktan sonra City University London’dan bir burs alarak doktora programına devam etmiş, ancak akademik hayatı bırakma kararı alarak Türkiye’ye geri dönmüştür. Tekrar bankacılık hayatına geri dönen Yıldız Bozkurt Özcan, İnterbank’ta sırasıyla Kurumsal Pazarlama Yönetmenliği ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, daha sonra Ticari Bankacılık Bölümünü kurmak üzere Akbank Genel Müdürlük’e Grup Müdürü olarak geçmiş, sonrasında Bölüm Başkanlığı’na atanmıştır. Kurumsal ve Ticari Bankacılık alanında toplam 25 yıllık deneyime sahip olan Yıldız Bozkurt Özcan bankacılık kariyerinde en son Abn-Amro Bank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı ve Royal Bank of Scotland Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmış, 2013 yılında reel sektöre geçmiştir. Yerli ve yabancı bir çok inşaat kuruluşuna YKB seviyesinde proje finansmanı konusunda danışmanlık hizmeti veren Yıldız Bozkurt Özcan, 2015 yılında denizcilik sektörüne adım atmış, Med Marine Holding’te Grup CFO olarak başlamıştır. 

Hali hazırda Med Marine Holding bünyesinde Genel Müdür olarak çalışan Yıldız Bozkurt Özcan aynı zamanda Professional Women Network’ün İstanbul şubesinin kurucu üyelerinden biri olup İstanbul PWN içerisinde 2013 yılından beri Yönetim Kurul’unda yer almaktadır. Daha önce Sosyal Sorumluluk Projelerini yürüten Yıldız Bozkurt Özcan, kurumsal üyeliklerden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte Eş Başkanlık görevini yürütmektedir.